مراسم عروسی

مقدمات عروسی را آماده کنید

مراسم عروسی

 مقدمات عروسی جزو یکی از باشکوه ترین و در عین حال پر استرس ترین مراسم ها برای عروس خانم ها و آقا داماد هاست . مراسمی که از مدت ها برای آن برنامه ریزی میکنند و تمام تلاش خود را برای برگزاری آن به نحو احسنت انجام میدهند. اما نکته ای در این میان است و آن اینکه اگر در مورد نحوه برگزاری مراسم و باید ها و نباید های آن اطلاعات درستی در دست نداشته باشید و یا با مشاورین و متخصصین این حوزه مشورت نکنید ، ممکن است برای شما دردسرساز شود و شما را از رسیدگی به بقیه کارها و اقدامات باز دارد .

برای برگزاری مراسم عروسی چه نکاتی لازم است که بدانید ؟

برای دانستن اینکه چه مواردی برای برگزاری مراسم عروسی ما دارای الویت است و چه چیزهایی مهم نبوده و برای شما از درجه اهمیت کمتری برخوردار است باید از خود چند سوال بپرسید ! سوالاتی که ممکن است در نگاه اول چندان مهم نبوده و یا حتی از میزان اهمیت آنها بی خبر باشید ولی همه اینها میتواند به شما در برگزاری یک مراسم به بهترین شکل کمک کند . اینها سوالاتی هستند که متخصصین ما در باغ تالار دشت شقایق و با تجربه ای بیش از 4 دهه جمع آوری کرده اند . سوالاتی که ما از شما میپرسیم و برمبنای آن به شما کمک میکنیم تا جشنی باشکوه و خاطره انگیز برای خود داشته باشید .

سقف هزینه های شمابرای برگزاری مراسم عروسی چقدر است ؟

سقف هزینه های شمابرای برگزاری مراسم عروسی چقدر است ؟

این سوال اینگونه است ، چه میزان میتوانیم هزینه کنیم . به هر حال هرچقدر هم برای برگزاری مراسم خود هیجان داشته باشید قطعا در ذهن خود بیشترین و کمتریم حدی که برای این مراسم عروسی لازم است تا هزینه کنید را مشخص کرده اید . هر تصمیمی که برای برگزاری جشن تان گرفتید، باید با جزئیات روی کاغذ بیاورید، مرحله به مرحله آن را بنویسید، مقدمات پیش از جشن، خودجشن و پس از جشن را یادداشت کرده و هزینه های جزء به جزء را بیاورید و برای هر کدام از آنها هزینه ای حدودی را در نظر بگیرید . حتما لازم است که به خودتان یادآوری کنید که هزینه ها ممکن است مرتب تغییر کند پس همیشه کمی بالاتر از مبلغ ذهنی خود را برای هر مورد در نظر بگیرید

حالا نگاهی به پس اندازتان کنید، منابع موجود برای تامین مالی را بررسی کرده و موارد غیر لازم را از فهرست خط بزنید. شاید مجبور شوید کمی لیست تان را بالا و پایین کنید تا دخل و خرجتان با هم بخواند. این جور وقت ها کم کردن و یا حذف کردن برخی از موارد میتواند گره گشا باشد. از عروس و داماد های اطرافتان که به تازگی مراسم خود را برگزار کرده اند پرس و جو کنید و سعی کنید از تجربه های آنها در این زمنیه میتوانید خیلی استفاده کنید . قطعا مواردی را به شما گوشزد خواهند کرد که چزو لیست شما نبوده و یا حتی آن را بی اهمیت فرض میکردید .
پیشنهاد می کنیم مقاله عروسی به سبک رستیک را ازدست ندهید.

فهرست مهمانها را دارید ؟

چه کسی مهمان شماست؟ این یکی دیگر از سوالاتی است که باید از خود بپرسید . یکی از وقتگیرترین و یا اهمیت ترین کارها تهیه این فهرست است . فهرست مهمانانتان را آماده کنید و در این بین با خانواده خود و همسرتان مشورت کنید تا کسی از قلم نیفتد. باید ببیند لازم است و یا لازم نیست همه دوستان یا اقوام دور را دعوت کنید. در هنگام فهرست نوشتن مهمانان به هزینه های آنها نیز توجه کنید . هرچند این نکته هم مهم است که بدانید به هر حال ممکن است همه را نتوانید دعوت کنید . پس حتما حتما در تهیه این لیست به نظرات خانواده و بزرگترها و شناخت آنها از اطرافیان اعتماد کنید .

برای منابع مالی خود برنامه داشته باشید

مهم ترین قدم،در برگزاری مراسم عروسی درست کردن فهرستی از منابع مالی موجود و هزینه هایتان است. تا وقتی نقشه راه مشخصی نداشته باشید، نمی توانید مسیر درستی را در پیش بگیرید. به پس اندازتان نگاهی بیندازید. این جمله معنای ساده ای دارد یعنی بدانید هر بخش از هزینه ای که در نظر گرفته اید صرف کدام یک از بخش های برگزاری مراسم شما میشود . ما این مورد را با مورد اول جدا کردیم . به این علت که در گام اول لازم است بدانید در کل برای برگزاری مراسم خود چه میزان هزینه در نظر گرفته اید و چه کسانی شما را حمایت میکنند و در این مرحله لازم است برای آن منابع مالی برنامه ریزی داشته باشید . تا به قول معروف در انتهای کار کم نیاورید . پس حتما در این قسمت از مشاوره متخصص این حوزه استفاده کنید . ما در باغ تالار دشت شقایق آماده ایم تا بهترین راهکار را به شما پیشنهاد دهیم

بیش از حد هیجان زده نشوید !

این موضوع قابل درک است که شما برای این جشن نقشه های بسیاری داشته اید . شاید به جزییات و نکاتی دقت کرده اید و دوست دارید همه چیزهایی که به آن فکر کرده اند را جامه عمل بپوشانند . ما در این حالت میگوییم جوگیرانه و هیجان زده عمل نکنید . یکی از خطرناکترین جملاتی که زوجها بر زبان می آورند این است که ما مبلغی داریم و به این مبلغ کمی اضافه میکنیم تا بتوانیم مراسمی آبرومندانه تر داشته باشیم . اینجا همان نقطه ای است که ما به پشتوانه تجربه بیش از 4 دهه خود به شما میگوییم که باید هزینه ها را با مشورت یک متخصص انتخاب کنید . گاهی هزینه هایی که شما در نظر میگیرد وقتی در کنار تجربه و تخصص ما قرار میگیرد مراسمی با شکوه تر و مجلل تر را به شما هدیه میدهد که از میزان مبلغ اولیه ای که به آن فکر هم میکردید مناسب تر باشد . ما به شما خواهیم گفت در هر مرحله و هر جا چقدر لازم است هزینه کنید تا جشنی خاطره انگیز برای خود و مهمانهای خود داشته باشید.
در این زمینه می توانید مقاله انتخاب باغ تالار مناسب را نیز دنبال کنید.

یک لیست از خریدهای لازم عروس و داماد تهیه کنید

یک لیست از خریدهای لازم عروس و داماد تهیه کنید

یکی از قسمتهای هیجان انگیز مراسم عروسی خرید برای عروس و داماد است . این خرید در عین جذابیت میتواند در اثر نداشتن آگاهی باعث سردرگمی و وقت گیر شدن آن برای شما شود . فقط کافی است اقلامی را که میخواهید لیست کنید و آن را هنگام خرید به همراه داشته باشید و بعد از خرید تیک بزنید . قطعا این کار باعث سرعت بخشیدن به کارها و صرفه جویی در زمان شما میشود.

در خرید حلقه نامزدی دقت کنید

این حلقه‌ها را شما با هزاران امید و آرزو در دست هم می‌کنید، پس در انتخاب این حلقه‌ها دقت کنید که دیگر جایی برای پشیمانی وجود ندارد و انتخاب حلقه بسیار سلیقه ای است . در میان تمام کالا‌هایی که برای مراسم عروسی خریداری می‌شوند این حلقه‌های شما هستند که به احتمال خیلی زیاد سال‌های سال باقی می‌مانند پس برای خرید از مراکز و مغازه‌های معتبر و نام آشنایی خرید کنید که در این زمینه نام درخشانی دارند. انتخاب حلقه بستگی کامل به نوع علاقه شما دارد . برخی حلقه ساده را می پسندند ، برخی دیگر حلقه جواهرنشان را دوست دارند ، این حلقه‌ها در نهایت سادگی بسیار زیبا هستند و در انگشت دستان شما می‌درخشند، اما حواس‌تان باشد این سنگ‌ها به‌خوبی به حلقه‌تان چسبیده یا به‌اصطلاح سوار کار شده باشند تا به‌راحتی از حلقه جدا نشوند، چون کم شدن هر کدام از این سنگ‌ها علاوه‌بر کم‌کردن زیبایی حلقه از قیمت آن هم کم می‌کند.. 

قیمت طلا به هیچ عنوان نمی‌توان قیمت پایه یا حتی حدودی نظر داد، چون درکل در این زمینه با بازار پر نوسانی روبه‌رو هستیم. حواس‌تان باشد که طلای سفید را به‌عنوان پلاتین خریداری نکنید. چون که قیمت پلاتین، ۲ برابر طلای سفید است و گاهی همین طلای سفید، آب طلاست و جنس آن طلا نیست. برای داماد معمولا حلقه‌های پلاتین انتخاب می‌شود. در مورد نگین‌های روی حلقه یا در اصطلاح همان جواهری که روی حلقه کار می‌شود هم دقت داشته باشید تعداد مهم نیست بلکه کیفیت آن و در واقع ابعاد و اندازه مهم‌تر است. معمولا برلیان‌های درجه یک را خیلی خرد و ریز کار نمی‌کنند، هرچه کیفیت پایین‌تر باشد ریز‌تر و خرد‌ترکار می‌شود. باگت، مارکیز، یخی و… عنوان‌هایی است که براساس کیفیت، قیمت و ابعاد به جواهرات داده می‌شود و با همین عنوان هم فروخته می‌شوند.

آینه و شمعدان را متناسب با خواسته و سلیقه خود بخرید

این بخش از خرید  جزو مواردی کلیدی مراسم عروسی در ایران  است که با هر بودجه‌ای می‌توانید یک آینه و یک جفت شمعدان زیبا را مهمان سفره عقد و بعد خانه‌تان کنید. به این نکته توجه داشته باشید که جدای از علاقه‌تان به انواع نقره‌ای، کنسولی و… فضای زندگی‌تان خرید آینه و شمعدان را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

 آینه و شمعدان انواع مختلفی داشته و در حال حاضر نقره آن طرفدار بیشتری دارد، چون علاوه بر زیبایی، قیمتی هم هست و وجود این اشیای قیمتی به فضای خانه زیبایی خاصی می‌دهد. پس حتما این نکته که در کنار زیبایی به فضایی که بعدا قرار است آینه و شمعدان شما در آن محل قرار گیرد هم خوب فکر کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید . اگر خانهتان به اندازه کافی جا دارد بد نیست به فکر آینه و شمعدان کنسولی باشید، چون حتما به اندازه کافی جا دارید که از آن یک دکور زیبا بسازید و آینه آن را به شکل قدی استفاده کنید، اما اگر از نظر فضا در مضیغه هستید بهتر است به فکر انواع کوچکتر و رومیزی باشید.

سفره عقد

انتخاب سفره عقد بستگی مستقیمی به فضایی دارد که در آن مراسم عروسی خود را برگزار میکنید . اینکه مراسم شما در یک تالار ساده باشد تا در یک باغ تالار مجهز میتواند در جلوه و زیبایی سفره عقد شما تاثیر مستقیمی داشته باشد . معمولا سفره های عقد در باغ تالارها بنا به درخواست عروس خانم ها میتواند در فضای بیرونی و در میان دکوراسیون های مجلل و باشکوه و باچیدمانی خیره کننده چیده شود و یا در فضاهای داخلی باغ تالار ها که آن هم با دکوراسیون های مدرن و چشم نواز تزیین شده است . در چیدمان سفره عقد ۸ جزء اصلی و همیشگی وجود دارد و بنا به سلیقه شما و مجری طرح چند جزء فرعی نیز دارد که هر کدام از این اجزا معانی و نماد‌های خاص خودش را دارد. گردو، بادام، فندق، نان سنگک، نقل، اسپند، تخم‌مرغ و البته کلام الله مجید این‌ها یک سفره عقد به یاد‌ماندنی را شامل می‌شود.  انتخاب گل‌آرایی و نوع گل سفره عقد هم باز به سلیقه و هزینه‌ای که کنار گذاشته‌اید برمی‌گردد. میوه‌آرایی، گل‌آرایی و شیرینی سفره عقد که میتواند شامل توت مارسیپان و باقلوا باشد. .

در بالای سفره عقد و روبه‌روی عروس و داماد آینه و شمعدان می‌گذارند تا در زمان جاری شدن خطبه عقد، عروس و داماد به هم نگاه کنند و دل‌های آن‌ها نسبت به هم صاف و درخشنده شود. شمع و شمعدان سمبل روشنایی و گرمی در پیوند است. کله قند نماد باریدن شادی و خوشی بر سر عروس و داماد بوده که در زمان جاری شدن خطبه عقد معمولا خانم‌های خوشبخت پارچه‌ای سفید و حریری بر سر عروس و داماد می‌گیرند و بر سر آن‌ها قند می‌سایند. عسل، نماد شیرین‌کامی است که بعد از خواندن خطبه عقد عروس و داماد در دهان هم می‌گذارند و قول می‌دهند تا در زندگی تلخی‌ها را پشت سر بگذارند و شیرینی‌ها را با هم تقسیم کنند.

آرایشگاه عروس

آرایشگاه عروس

این مورد به‌دلیل تاثیر‌گذاری بر تمام فعالیت‌های عروس خانم توجه و دقت نظر بیشتری را می‌طلبد. برای مجلسی که ده‌ها مهمان در آن حضور دارند و برای ثبت لحظات این شب باشکوه عکاس و فیلمبردار حرفه‌ای نیز دعوت شده‌اند، خیلی زیبا نیست که چهره عروس خانم بدون درنظر گرفتن زیبایی‌های طبیعی آن و بدون کمک از هیچ ماده آرایشی و زیبایی، در برابر لنز دوربینی قرار بگیرد که قرار است عکس‌هایش یادگاری زیباترین شب زندگی‌اش باشد.

عنوان آرایشگاه یعنی مکانی که در آن به زیبایی و آرایش چهره می‌پردازند؛ پس نباید از این مکان توقع داشت تا در فاصله زمانی کوتاه از شما یک فرد با ایده‌آل‌ترین چهره، اندام، مو، پوست و ناخن بسازد. نهایت هنر و توان یک سالن زیبایی این است که بتواند زیبایی‌های خدادادی شما را برای ارائه بهتر و مشخص‌تر آشکار کند. پس با این فرض نخستین قدم را بردارید و دنبال مکانی باشید که بتواند شما را در رسیدن به هدف نهایی‌تان کمک کند. هر خانم در طول سال برای انجام امور زیبایی و پیرایشی حتما هرچند وقت یکبار به آرایشگاه مراجعه می‌کند پس با یک سالن زیبایی آشنایی اولیه‌ای دارد.

آرایشگاه داماد

چند سالی می‌شود که آرایشگاه رفتن آقایان در شب عروسی، تبدیل به عادت شده؛ آقایان معتقدند آن‌ها نیز حق دارند در شب عروسی‌شان مانند عروس خانم، ظاهری زیبا و متفاوت داشته باشند تا وقتی فیلم و عکس‌های‌شان را دیدند، لذت ببرند! البته آقایان برخلاف خانم‌ها زمان زیادی را صرف آرایشگاه نمی‌کنند، چون حداکثر کاری که می‌توانند انجام دهند، آرایش مو و یک گریم خیلی معمولی روی صورت‌شان است. ولی همین کار ساده و به نظر بی اهمیت میتواند به باشکوه تر شدن عکسهای شما کمک بسزایی داشته باشد .

عکاسی و فیلمبرداری

عکاسی و فیلمبرداری

این مورد مهمترین نکات مراسم عروسی است.انتخاب یک تیم حرفه ای و با حوصله که در تمامی طول روز در کنار شما باشند و از کار خود و حرفه خود آگاهی لازم را داشته تا بتوانند لحظه های خاطره انگیز شما در این شب را به بهترین نحو ممکن ثبت کنند نیز جزو مواردی است که باید به آن دقت کنید . حتما در نمونه کارها و کلیپهای آنها را ببینید ، کیفیت آلبومهای تهیه شده و همچنین پکیج های ارائه شده به شما را بررسی کنید و در میان آنها و تفاوت آنها در نوع روتوش عکس ها و همینطور خوش قول بودن آنها دقت کنید . مطمئن شوید تیمی که برای این کار انتخاب میکنید در کار خود حرفه ای باشند .حتما در این مورد از مشاوره تخصصی کادر باغ تالار ما میتوانید استفاده کنید . ما نکاتی را به شما خواهیم گفت که به شما در انتخاب آتلیه ای که مناسب برای شما باشد کمک بسزایی خواهد کرد .

هماهنگی با یک عاقد

خواندن خطبه عقد در مراسم عروسی و بله گرفتن از عروس خانم جرو مواردی است که شاید در نگاه اول بی اهیمت دیده شود ولی جزو یکی از مهمترین نکات مراسم شماست . حتما در مورد انتخاب عاقد با هم مشورت کنید . کسی را انتخاب کنید که بتواند این خطبه را به بهترین نحو بخواند و به نوعی خطبه عقد شما را با صدایی رسا و کلامی زیبا بخواند . اگر از عروس و دامادهای قبلی سوال بپرسید به شما خواهند گفت که انتخاب عاقد میتواند چقدر در زیباتر شدن لحظه بله گفتن عروس خانم جذاب باشد . پس حتما این مورد را در خاطر داشته باشید .

انعام و شادباش را حتما فراموش نکنید

در روز عروسی هر کسی به هر نحوی در پی آن است تا از داماد انعام و شادباش بگیرید . باید برا این انعام و شادباش ها را درجه بندی کنید و با توجه به درجه اهمیت مبلغی را مشخص درنظر بگیرد ، شاد باش برای فامیل ، آن هم چه بزرگ و چه کوچک تا انعام به بچه هایی که پشت چراغ قرمز ممکن است و از همه اینها مهم تر شادباشی که باید آقا داما به عروس خانم بدهد . پس فراموش نکنید همین نکته ساده و عدم توجه به آن میتواند برای شما دردیر ساز شود . پس حتما ابن مبالغ را در همان لیست تعیین بودجه خود داشته باشید و برای آن برنامه ریزی کنید .

کجا مراسم را برگزار کنم ؟

این یک انتخاب هوشمندانه است . ما در باغ تالار دشت شقایق سعی بر آن کرده ایم تمامی نیازهای مراسم عروسی شما را برآورده کنیم . شما با سپردن مراسم خود به ما از بخش اعظمی از نگرانی ها و استرس های این روز رها خواهید شد. پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین باغ تالارهای چیتگر را دنبال کنید.
برگزاری مراسم در محیطی مدرن و باشکوه و با قیمت های به صرفه که متناسب با بودجه شما باشد . داشتن فضاهای مجزا و زیبا برای چیدمان سفره عقد و استفاده از بروزترین دکوراسیون های اجرایی در سفره عقد . همچنین با دارا بودن یکی از بزرگترین و به روزترین آشپزخانه های صنعتی در غرب تهران و منطقه چیتگر و سرآشپزان حرفه ای از شام و پذیرایی شام میتوانید آسوده باشید و دیگر نیازی به انتخاب کترینگ و نگرانی در تامین و پخت غذا نخواهید داشت و از همه مهم تر با داشتن کادری مجرب و دلسوز که به کار خود را به خوبی میشناسند و میتوانند به شما در برگزاری مراسم به نحوی باشکوه و زیبا و در عین حال به صرفه کمک کنند . ما منتظر دیدار شما در باغ تالار دشت شقایق هستیم .

امتیاز
بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید