راهنمای انتخاب تالار مناسب

راهنمای انتخاب تالار مناسب

راهنمای انتخاب تالار مناسب

راهنمای انتخاب تالار مناسب مقاله ای است که به قصد کمک به شما عزیزان برای انتخابی بهینه و مناسب تدوین گردیده است.
تالار عروسی مناسب یکی از مهمترین کارهایی است که عروس و دامادها هنگام برنامه ریزی عروسی باید انجام دهند. انتخاب یک محل برگزاری عروسی مناسب صرف نظر از اینکه یک باغ تالار یا یک تالار پذیرایی باشد تأثیر بسیار زیادی در رضایت میزبان و همچنین مهمانان و ایجاد خاطره ای خوش  از شبی خاطره انگیز می باشد
.می توانید برای انتخاب باغ تالار مناسب به این مقاله نیز سری بزنید

برای برگزاری مراسم باید برنامه ریزی داشت

باید برای مراسم عروسی خود یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده در اختیار داشته باشیم که بتوانیم آن را به بهترین شکل ممکن برگزار کنیم .بهتراست به چگونگی برگزاری مراسم و کم و کیف آن بپردازیم.
قراراست عروسی مان در چه ابعادی برگزار گردد. تعداد مهمانانی که قصد دارید دعوتشان کنید چند نفر است؟ اینکه بهترین گزینه برای برگزاری چنین جشنی کدام است؟به طور کلی دو گزینه برای برگزاری جشن عروسی در اختیار داری .  برگزاری مراسم در سالن ها و تالارهای عروسی برگزاری جشن عروسی در باغ تالارها هریک از این گزینه ها از ویژگی های مثبت و منفی مختص به خودشان بهره مندند.برگزاری مراسم عروسی و برنامه ریزی برای آن تلاش کنید کلیه کارهایتان را در ماه پایانی انجام ندهید تا از استرس و دغدغه تان در روز عروسی کم شود و هر هفته برنامه ریزی  را بروز یا مروز کنید .

تالار مناسب است یا باغ تالار

اینکه جشن عروسیتان در فضای سرپوشیده باشد یا باغ مسئله ای است که سلیقه ی شما آن را تعیین میکند. برای شناخت بهتر اصول فضای سبز می توانید به این لینک مراجعه فرمایید.
ممکن است شما دوست داشته باشید جشنی کوچک در یک باغ  خانوادگی برگزار کنید یا در یک تالار عروسی شیک و ارزان در مرکز شهر و یا حتی ممکن است دوست داشته باشید بخشی از جشنتان در باغ و بخش دیگر در فضای سرپوشیده باشد؛ پس این تنها موردی است که باید به آن با توجه به هزینه هایی که برای مراسم در نظر گرفته اید و همینطور سلیقه خود و خانواده توجه داشته باشید .

تالار مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

اگر به دنبال، راهنمای انتخاب تالار مناسب هستید باید گفت که برای انتخاب یک تالار مناسب رعایت و دانستن یک سری نکات لازم ضروری است ، نکاتی که ممکن است در نگاه اول برخی از آنها ساده و بی اهمیت وبرخی مهم باشد . ولی رعایت و توجه به آنها در کنار یکدیگر میتواند تضمین کننده برگزاری یک مراسم خوب و به یادماندنی را برای شما داشته باشد .

برای انتخاب یک تالار خوب به موارد زیر توجه کنید :

 شام

آیتم های شام (انواع غذاهای اصلی ، جوجه کباب ، میگو ، بره ، ماهی و …) آیتم های دسر (سالاد ، ژله ، دسرهای تک نفره و …)

نوشیدنی ها

انواع مختلف نوشابه و دلتسر و دوغ و …

آتش بازی

آتش بازی مسیر ورود عروس و داماد،آتش بازی پیست رقص تانگو

موسیقی و نورپردازی

دی جی، گروه موزیک و تجهیزات (تمپو ، کیبورد و …)نورپردازی، دود

گل آرایی و تزئینات

گل آرایی جایگاه عروس و داماد

گل آرایی روی هر میز

گل آرایی بیرون سالن

شمع آرایی

پذیرایی

 شامل میوه روی میز و کاکتیل میوه (cocktail) و اینکه چه میوه هایی و به چه میزان سرو خواهد شد، آب میوه (طبیعی یا سن ایچ)، شیرینی، فینگر فود (سرد یا گرم)

تشریفات

تعداد خدمه به ازای مهمان ها (مثلا برای هر دو میز یک خدمتکار ثابت)

 

محیط و فضای سالن

برای اینکه انتخاب دقیق و درستی داشته باشید بهتر است تا انتها مقاله راهنمای انتخاب تالار مناسب را مطالعه نمائید تا با برخی از موارد گفته شده بهتر آشنا شوید و دید بهتری در انتخاب داشته باشید و به آنها توجه کنید ، مثلا :

 هزینه و قیمت متناسب:

اولین معیار برای انتخاب یک سالن عروسی متناسب و خوب، توجه به قیمت و هزینه های ورودی است.پیشنهاد می کنیم مقاله انتخاب تالار مناسب را از دست ندهید
 باید توجه داشت سطح کیفیت و همچنین میزان خدمات و امکاناتی که در یک سالن برقرار است، تاثیر زیادی بر هزینه ها دارد. در صورتی که قصد دارید در هزینه های عروسی صرفه جویی کنید، بهتر است یک سالن ارزان قیمت را انتخاب کنید.

محیط و فضای سالن:

فضای سالن باید زیبا و دلنشین باشد. به طوری که تا زمانی که مهمانان در سالن هستند احساس راحتی داشته باشند. یک فضای باز و بزرگ که جای نشستن، قدم زدن، رقص و شادی و … را برای مهمانان فراهم کند، یکی از ویژگی های مهم یک سالن خدمات عروسی محسوب می شود.

 نورپردازی سالن:

زیبایی سالن بوسیله برخی آیتم ها انجام می شود. تزئین سالن با گل های زیبا که در برخی از سالن ها از گل های طبیعی استفاده می شود و نورپردازی نقش زیادی را در شکوه جشن عروسی دارند. در سالن های مجلل، نورپردازی به شکل هنرمندانه ای انجام می شود. به طوری که تمامی قسمت های سالن را تحت تاثیر قرار می دهد

داشتن پارکینگ عمومی:

یکی از موارد ضروری برای تمامی تالارهای عروسی، داشتن پارکینگ اختصاصی است. بطوری که تمامی مهمانان بتوانند به راحتی خودروی خود را در پارکینگ قرار داده و هیچ نگرانی از بابت آسیب یا سرقت خودرو نداشته باشند. در صورتی که سالن تشریفات عروسی در وسط شهر قرار دارد، وجود پارکینگ ضرورت بیشتری پیدا می کند.

داشتن جایگاه زیبا برای عروس و داماد:

جایگاه عروس و داماد همیشه متفاوت از سایر قسمت های سالن است و این تفاوت باید به شکل هنرمندانه ای نمودار باشد. در سالن های خوب، اصولا جایگاه عروس و داماد بوسیله گل، نورپردازی، پرده های حریر و ساتن، مبلمان های لوکس، لوستر و … تزئین می شود. همچنین جایگاه عروس و داماد در مکانی بالاتر از سطح سالن قرار می گیرد. به طوری که عروس و داماد می توانند به تمام سالن اشراف داشته باشند و همچنین مهمانها نیز بتوانند آنها را در این جایگاه زیبا مشاهده کنند .

سرویس دهی منظم و دقیق پرسنل:

پذیرایی دقیق و منظم از مهمانان یکی از مهمترین ویژگی های یک سالن خوب به شمار می رود. پرسنل خدمات عروسی باید به کار خود مسلط باشند و به تمامی قسمت های سالن سر بزنند. ضمن اینکه برطرف کردن نیازهای مهمانان در اولویت است. خوشرویی و تعاملات سنجیده با مهمانان از مهمترین خصیصه های پرسنل یک سالن خوب به شمار می رود.

داشتن اتاق پرو لباس بزرگ:

وجود اتاق پرو برای سالن های خدمات عروسی ضرورت دارد. مهمانان در بدو ورود به سالن قصد تعویض لباس خود را دارند. بنابراین باید مکان مجزایی وجود داشته باشد تا بتوانند براحتی خود را برای حضور در جشن حاضر کنند.

 اتاق عقد مدرن:

در حالی که برخی از خدمات عروسی به سفره عقد تمایل دارند، برخی دیگر به تزئین یک اتاق تمیز و مدرن می پردازند. در این اتاقها سفره عقد به صورت مجزا چیده می شود که البته جنبه نمایشی داشته و برای فیلمبرداری و عکاسی مکان مناسبی می باشد.

 خوانند و دی جی:

به عنوان یکی از اصولی که در مقاله راهنمای انتخاب تالار مناسب به آن تاکید ویژه داریم  هیجان انگیز کردن جشن عروسی با وجود خواننده و دی جی است. خواننده ها با گرم کردن محفل، مهمانان را به وجد آورده و جشن را باشکوه تر می کنند.

جایگاه عروس و داماد

موقعیت و دسترسی شهری:

یک سالن عروسی خوب باید به میدان های اصلی شهر دسترسی داشته باشد. در صورتی که در حومه شهر قرار گرفته، نباید فاصله آن تا مرکز زیاد باشد و یا خیلی دور افتاده باشد. در این صورت رفت و آمد را برای مهمانان و مدعوین مشکل می کند. در زمان رزرو سالن عروسی باید به موقعیت سالن نیز توجه داشت.

ظرفیت سالن پذیرایی تالار عروسی:

میزان ظرفیت تالار عروسی باید به اندازه تعداد مهمانان باشد. قبل از اینکه سالن را رزرو کنید، بهتر است ابتدا یک سرشماری از تعداد مهمانان خود داشته باشید و سپس متناسب با تعداد آنها، یک سالن عروسی مناسب را رزرو کنید.

 شکل ظاهری سالن:

یک سالن پذیرایی مناسب باید از نظر شکل ظاهری و معماری ساختار زیبا و متناسبی داشته باشد. رنگ دیوارها تاثیر زیادی بر روحیات مهمانان دارد. سالن هایی که سقف کوتاه و دیوارهایی با رنگ های کدر دارند، دلگیرند و مهمانان احساس راحتی نخواهد داشت.

 روکش صندلی ها و رومیزی ها:

در زمان انتخاب تالار باید به دقت روکش های صندلی ها و میز ها را بررسی کنید. روکش ها علاوه بر داشتن رنگ و طرح زیبا، باید تمیز باشند و هیچگونه پارگی در آنها نباشد.

میز شام عروس و داماد:

معمولا تالار های پذیرایی ، یک میز جداگانه را برای صرف شام عروس و داماد در نظر می گیرند و آن را با گل و شمع و … تزئین می کنند. برخی از تالارها هزینه این میز را جداگانه محاسبه می کنند و برخی نیز بعنوان هدیه آن را در نظر می گیرند. به طور کلی اگر از نظر هزینه مشکلی نداشته باشید ، ایده خوبی است و می تواند شکلی رمانتیک به مجلس شما بدهد. ضمن اینکه در عکس و فیلم عروسی شما نیز ماندگار خواهد شد..

 سرویس های بهداشتی:

استفاده مهمانان از سرویس بهداشتی امری اجتناب ناپذیر است. در صورتی که سرویس بهداشتی تمیز نباشد، نمی توان سالن را در ردیف بهترین ها محسوب کرد. در زمان رزرو باید این قسمت از سالن به دقت بررسی شود.

 نکته طلایی که نباید فراموش شود

به عنوان خاتمه ای برای مقاله  راهنمای انتخاب تالار مناسب باید عرض کرد که حتما روز قبل از مراسم ، به تالار یا باغ عروسی خود سر بزنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز مرتب است. تمیزی روکش های صندلی و رومیزی ها ، تعداد صندلی ها ، نور پردازی ، تزئینات و خلاصه همه چیز را بررسی کنید. این سرکشی و حساسیت شما ، به مدیریت تالار نیز ثابت می کند که شما نسبت به همه چیز حساس هستید و در جهت جلب رضایت شما تلاش خواهد کرد.
و نکته پایانی اینکه مراسم های شما به خصوص عقد و عروسی تکرار نشدنی هستند پس حتما تا جای انکان سعی کنید مراسمتان را به باغ تالارهای با تجربه بسپارید.
خالی از لطف نیست که گفته شود باغ تالار دشت شقایق یکی از بهترین و باسابقه ترین باغ تالارهای غرب تهران با بیش از چهل سال سابقه است که تخصص و تجربه آن در برگزاری مراسمهای مختلف در نوع خود بی نظیر است.این باغ چهار فصل بوده و در بین باغ تالارهای همجوارش بسیار مشجر و سرسبز است.
امیدوارم که از این مقاله بهره لازم را برده باشید.پیشنهاد می کنیم که مقاله عروسی به سبک روستیک را نیز دنبال نمائید.

امتیاز
بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید